Náš spoločný príbeh sa začal v roku 2008. Absolvovali sme spolu kurz Nutrilite Academy – zdravý životný štýl. Dovtedy sme každá pracovali samostatne v oblasti životného štýlu, ale po tomto kurze sme vytvorili spoločné projekty.

 

  • máme vlastné Centrum výživy a pohybu  s profesionálnym medicínskym prístrojom JAWON IOI 353 Professional
  • tvoríme individuálne jedálničky na mieru zákazníka
  • realizujeme množstvo prednášok a školení v oblasti výživy, doplnkov stravy, pečenia, varenia
  • zaoberáme sa poradenstvom vo výžive aj pre aktívnych športovcov
  • realizujeme kurzy zamerané na tvorbu jedálničkov a výživu.
  • vytvárame brožúrky a knihy zamerané na výživu a bioprodukty pre DM drogerie markt

  

So získavaním skúseností sme v spolupráci s ImunoVital centrom a MUDr. Katkou Bergendi  a DM napísali knihy: Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ I a II. Viac o knihe nájdete na tomto odkaze: mio.akosiuvaritzdravie.sk

Prvá úspešná kniha zameraná na intolerancie, alergie.

 V roku 2015/2016 sme sa spolupodieľali na výrobe knihy: Zdravé desiate nielen pre deti. Úspešná kniha sa predáva nielen ako e-book ale aj v tlačenej forme. Prispeli sme aj k jej bonusovým častiam Zdravé torty a Smoothie. Ďalší rok vznikla kniha Zdravé rýchlovky, v ktorej nájdete množstvo inšpirácií na obedy a večere.

 Tomu všetkému predchádzali naše vlastné príbehy …

 

Jarka Máťošová – akreditovaný výživový kouč

 

Strava, potraviny, recepty, dobré jedlo, to všetko ma sprevádza od strednej školy cez moju dlhú hoteliérsku prax. Mojim životným štýlom a stravovaním sa zvyšovala moja hmotnosť aj napriek tomu, že som odskúšala všetky diéty..  a to myslím vážne… všetky. Pri prekročení hranice 100 nastal zlom. Cítila som sa veľmi nepohodlne vo svojom tele, objavili sa intenzívne zdravotné ťažkosti.
A tak  som sa začala zaujímať o výživu. O to ako funguje moje telo a čo s ním prostredníctvom stravy dokážem urobiť. Samoštúdium bolo dobré, ale až kurz zdravšieho životného štýlu mi otvoril cestu k výživovému poradenstvu…
strava nie je hneď výživa….
Toto poznanie mi prinieslo možnosť zmeniť spôsob varenia a stravovania tak, že som za jeden rok znížila vlastnú hmotnosť o 27kgzdravohravo. Bez straty svalovej hmoty, kedy väčšina úbytku mojej hmotnosti bola z tuku.
To potvrdilo moje skúsenosti, že vyvážená, pestrá strava je základ zdravia, optimálnej hmotnosti a pohody 🙂

 

 Tak som pokračovala vzdelávaním sa a začala som sa profesionálne zaoberať výživou, poradenstvom doplnkami výživy.

 

Moje dlhoročné vlastné skúsenosti a skúsenosti mojich klientov mi dávajú energiu a silu pomáhať ďalej, zdokonaľovať sa a formou kurzov a školení pomáhať širokej verejnosti jednoducho a účinne podporiť vlastné zdravie a vitalitu.

 

 

 

V roku 2014 som úspešne ukončila štúdium na Akadémii výživy a športu Nutriacademy v Brne s číslom akreditácie: 33033/2013-1/680
Som autorkou špeciálnej webovej stránky na evidenciu stravovania: www.foodisgood.eu
V súčasnosti pracujem ako akreditovaná výživová koučka v oblasti klasickej, ale aj špeciálnej výživy zameranej na intolerancie, alergie, špeciálne varenie.

 

 

 

Zároveň som lektorkou v rámci nášho Centra, ale pôsobila som aj v škole varenia JEMINE.SK (ktorá už ukončila svoju činnosť), kde som sa venovala špeciálnej, prirodzene bezlepkovej strave a vareniu.

 

 

 

 Renka Beláková – akreditovaný výživový kouč

 

 Každý z nás má svoj príbeh. Ten môj začal vtedy, keď ma úraz začiatkom 90-tych rokov na dlhé mesiace pripútal k posteli. Pobyt v nemocnici so sebou priniesol mnohé pozitívne aj negatívne skúsenosti.

 

Medzi tie kladné patrilo vzbudenie záujmu o to, ako funguje naše telo, čo všetko potrebuje k životu, ako mu to dodať a ako zabezpečiť zdravie.
Spočiatku som hlavne študovala, čítala, pýtala sa, zháňala informácie z rôznych zdrojov a zapisovala si to, čo ma zaujímalo.
Postupne sa moje vedomosti rozširovali a ja som vedela svojimi poznatkami a skúsenosťami pomôcť ľuďom v mojom okolí.
V roku 2008 som sa rozhodla zabehnúť maratón a tak sa téma zdravie, zdravý životný štýl stali jedným z hlavných záujmov počas mojich voľných chvíľ.
Začala som sama realizovať školenia s tematikou zdravšieho životného štýlu, intenzívnejšie som študovala a od roku 2008 som začala poskytovať odborné poradenstvo v oblasti výživy pre športovcov aj bežnú populáciu.

V roku 2014 som úspešne ukončila štúdium na Akadémii výživy a športu v Brne s číslom akreditácie: 33033/2013-1/680

 V súčasnosti individuálne študujem z zahraničí a dokončujem akreditovaný kurz Fitness a Welness tréner s akreditáciou platnou na území celej EU. Aktívne prednášam na rôznych výživových konferenciách a fórach. (Festivaly zdravia po celom území SR – HARMONIA, Bratislava marathon v spolupráci s cvicte.sk  ai.)

 V predolympijskej sezóne a v súčasnosti sa venujem výživovému poradenstvu  pre Martinu Kohlovú, reprezentantku Slovenska v rýchlostnej kanoistike.

 Ale zároveň aktívne pracujem na výživových plánoch a riešeniach pre ďalších, najmä mladých športovcov v oblasti triatlonu, plávania, tenisu a hokeja.

 

 

Naše centrum:


 

 

 

 

foto: LÝDIA CZAKÓ pre Dobré jedlo 02/2018

OD Marca 2017 sme na novej adrese v Ružinove a tešíme sa na Vašu návštevu. Ak máte záujem, napíšte nám a objednajte sa k nám na termín: Objednávanie mailom na adrese:
akosiuvaritzdravie@gmail.com

 

Naše webové stránky sú tieto:
Blog a stránka plná receptov: https://akosiuvaritzdravie.sk/
Stránka na evidenciu stravy: http://www.foodisgood.eu
Stránka s našimi knihami prvou knihou: http://mio.akosiuvaritzdravie.sk
S
tránka o pečení: http://jarkapecie.sk