clanok_mas_terapS radosťou máme dnes pre vás na našom blogu článok, ktorý nám napísal skvelý masážny terapeut pán Roland Habara.
Poviete si, čo môže byť také zaujímavé na masáži? Veď je to len: prídem, ľahnem, pomasírujú ma a odídem. Trochu zrelaxujem a je to.
No nie vždy je to len o takomto zážitku.
Roland nás zaujal nielen svojou profesionalitou, prístupom ku klientovi, ale veľmi pekné je hlavne jeho pozitívne vyžarovanie a to, že masáž pre neho nie je iba obyčajnou masážou.
Masážna terapia je u neho zážitkom nielen pre telo, ale aj pre dušu. Takto si predstavujeme službu profesionála.
Okrem kvalitnej odbornej masáže dostanete vždy pridanú hodnotu…u neho je to ľudský prístup a energia,ktorú vyžaruje. A prečo je masážna terapia nie iba masážou?
To nám poskytol vo svojom článku. Čítajte ďalej …

 Masáž ako terapia. (autor: Roland Habara)
Bolesti krížov? Migrény? Spazmy medzi lopatkami?
Chodíte po lekároch, konzumujete ešte viac ružových tabletiek ako obvykle a nepomáha?

Možno práve Vám sú určené tieto informácie.

Masáž je známa snáď každému a obvykle sa spája s predstavou wellness alebo dovolenky. Masáž je však už od počiatku vekov plnohodnotná terapia, ktorá svojimi liečebnými, upokojujúcimi alebo povzbudzujúcimi účinkami smelo konkuruje farmaceutickému priemyslu.

Už prvými dotykmi dieťaťa s matkou sa človek dostáva do kontaktu s masážou. Jemné hladenie drobného telíčka bábätko upokojuje, dodáva mu pocit bezpečia, istoty, tlmí nervový aj hormonálny systém. Každá mama asi pozná, aké to je masírovať nafúknuté bruško svojmu potomkovi a uľaviť mu tak od tráviacich ťažkostí.

Možno namietnete, že toto predsa nie je masáž. Je. Masáž je v podstate všetko, čo sa dotýka ľudského tela. Existujú desiatky druhov masáží a toľko špecifík, koľko je masérov.

Masážna terapia je terapeutický systém zameraný na úľavu od bolestí chrbtice spôsobených blokovým postavením stavcov (ľudovo „zablokovanou chrbticou“). Pomáha pri migrénach, bolestiach šije, tŕpnutí rúk, bolestiach krížov, vystreľujúcich do nôh a ďalších bolestiach. Jej podstatou je uvoľňovanie chrbtice, pri ktorom dochádza k zmenšovaniu tlaku na platničky, následnému zmenšovaniu tlaku na nervové korene a ústupu bolestí a postupnému uvoľneniu svalstva.

A to všetko bez bolestivej manipulácie alebo medikamentov. Výsledný efekt terapie je nielen okamžitý, ale aj dlhodobý, obvykle s priaznivou prognózou. Masážna terapia je kompozíciou toho najlepšieho z masáží – kombinuje prvky uvoľňovania chrbtice a končatín a klasickej masáže chrbta, s povzbudením energetického systému tela prostredníctvom akupresúrnych bodov.

Dôvodov, prečo pravidelne absolvovať masáže je veľa, spomeňme aspoň tie základné.

  • Prevencia – pravidelná masáž brzdí rozvoj bolestí a znižuje riziko zdravotných problémov.
  • Život bez liekov – masáž má vplyv na nervový a hormonálny systém a má vplyv na znižovanie spotreby farmák.
  • Úľava od stresu – na zhruba hodinku si pri masážnej terapii oddýchnete od bežných starostí a vypnete.

foto_RH_masazna_terapiaNájdite si svojho terapeuta, ktorý Vám vyhovuje a urobte si z pravidelných terapií malý sviatok. Majte na pamäti, že Vaše telo je Váš chrám, venujte sa mu s láskou a ono sa Vám odvďačí tým najdôležitejším – zdravím.

Prajem Vám veľa šťastných a spokojných chvíľ.
🙂 Roland Habara, Masážna terapia