Novoročné predsavzatia sa krok za krokom napĺňajú, kalendár nás nenápadne upozorňuje na to, že jar je o chvíľu tu a je ozaj najvyšší čas začať s detoxom, chudnutím, zmenou stravovania a úpravou postavy.
Gratulujem všetkým, ktorí svoje predsavzatie zmeniť stravu a životný štýl napĺňajú a už sa tešia z prvých výsledkov.
Dobrá správa pre váhavých, nerozhodných je, že začal oficiálny predveľkonočný pôst a tak sa už rozhodnite a začnite 🙂
Je množstvo spôsobov jarnej očisty (detoxikácie) – my uprednostňujeme domáci detox, ktorý trvá 28 dní a jeho základom je ovocie, zelenina, trochu kvalitného tuku a ešte pár drobností.
Tento domáci detox práve absolvujeme už tretí týždeň a o výsledkoch vás budeme istotne informovať po ukončení. Pri rozhodovaní sa o tom, aký detox si vyberiete je dôležité zohľadniť dĺžku trvania detoxu a spôsob výživy počas neho.
My neodporúčame detoxikovať s cudzokrajnými rastlinkami, produktami neznámeho pôvodu a ohroziť tak oslabený organizmus počas detoxikačných dní pridávaním nevhodných produktov.
Kniha-NutrirestartMetóda domáceho detoxu, o ktorej píšeme, a ktorú práve „testujeme“, absolvujeme je odborne spracovaná v knihe Nutrirestart® a jej autorkou je pani Ing. Radka Burdychová, Ph.D.,MBA.
Podľa tejto knižky zvládnete celú procedúru sami doma. Knihu si môžete u nás zakúpiť aj v sobotu v Starej tržnici, kde pôsobíme 1-2x v mesiaci na tradičných trhoch. Môže to byť aj vhodný darček pre priateľa/priateľku, manžela/manželku, alebo maminku/ocka alebo kamaráta, či kamarátku 🙂

Pri každom detoxe (očiste) je veľmi dôležité myslieť na zvýšenú potrebu pitia kvalitnej  nesýtenej vody, pridať primeraný pohyb a veľa spánku. A na záver som si nechala veľmi dôležitú očistu tela.
Pokožka je najväčším vylučovacím orgánom nášho tela a pri detoxe spĺňa dôležitú úlohu vylučovania toxínov a škodlivín z tela cez póry. Povrch pokožky má kyslé Ph, počas detoxikácie sa množstvo vylúčených škodlivín znásobuje, môžu sa prechodne objaviť rôzne prejavy podráždenia pokožky.

Na to, aby sme si pokožku ochránili a napomohli aj detoxikácii je veľmi dôležitá denná hygiena. K očiste tela by ste mali používať zásaditú kúpeľovú soľ.
nutrirestart_solJe známe že podporiť vylučovanie toxínov a škodlivín z tela je možné zásaditou látkou. K dispozícii máme pre vás jedinečnú zásaditú kúpeľovú soľ Nutrirestart® vhodnú na denné zásadité kúpele, telový peeling, kúpele chodidiel, obklady pečene.
V knihe sa podrobne opisuje spôsob prevádzania kúpeľov a aj dobré rady.
V Starej tržnici si môžete od nás zakúpiť zásaditú kúpeľovú soľ Nutrirestart® a môžete sa od nás dozvedieť množstvo odborných informácií na túto tému.
Tešíme sa na vás 🙂